Pomysły na prezenty świąteczne dla nastolatki
26 października, 2018
Dekoracja stołu ślubnego – stylowe winietki dla gości
31 października, 2018

Argentyna atrakcje, których się nie zapomina

Wielu miłośników Argentyny nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, co przyciągnęło ich do tego kraju i trudno się dziwić, gdyż jest to kraj niesamowicie różnorodny pod wieloma względami. Wielobarwność kulturową zawdzięcza emigrantom z całego świata. Na niesamowitą przyrodę składają górskie pasma Andów, gdzie znajduje się najwyższy w Ameryce Południowej Szczyt Aconcagua, plaże nad Atlantykiem, lasy tropikalne, a nawet lodowce. Kraj wybitnych piłkarzy, legendarnej postaci Evity Peron, wyśmienitego wina i wołowiny pozostawi w pamięci każdego turysty piękne i żywce wspomnienia.

Argentyna atrakcje, których nie pomija się w stolicy

Pierwszym miejscem, od którego warto zacząć przygodę z Argentyną, jest oczywiście Buenos Aires, gdzie można doświadczyć bogactwa kraju w pigułce. Jest to pierwsze miasto, które powstało na jej terenie. Plac Plaza de Mayo powstał jeszcze w 1580 roku. Skupiając się na zabytkach, nie można pominąć katedry metropolitarnej, gdzie znajduje się grobowiec legendy i bohatera narodowego Josego de San Martína, który walczył o niepodległość kraju z Hiszpanią. Argentyna atrakcje, których nie pomija się w stolicy, to także Różowy Dom (Casa Rosada), czyli pałac prezydencki otwarty dla zwiedzających po upadku dyktatury. Wiele innych ważnych postaci dla kultury i historii Argentyny ma swoje miejsce w nekropolii Recoleta. Ogromny cmentarz jest pełen grobowców, które bardziej przypominają elegancką willę niż grób. To tutaj spoczywa uwielbiana przez Argentyńczyków Evita Peron, działaczka społecznej, żona dwukrotnego prezydenta Argentyny, której koleje losu są tak barwne i burzliwe jak losy jej własnego kraju.

Kiedy dozna się przesytu ostentacyjną, wyrazistą architekturą miasta warto udać się do barwnej dzielnicy tanga La Boca. To właśnie w La Boca narodził się ten niesłychanie zmysłowy taniec, który tutaj z pasją tańczą osoby w różnym wieku. Dzielnica mieni się wszystkimi barwami tęczy. W La Boca nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie można coś zjeść i wypić, gdyż głośne knajpy znajdują się na każdym rogu. Zdecydowanie warto odwiedzić La Bocę, żeby poznać mniej oficjalną stronę Buenos Aires, jak i jej mieszkańców.

Kolejna dzielnica, którą warto zobaczyć to Palermo. Dzielnica Palermo ma w sobie wiele kontrastów. Ze względu na rozległe przestrzenie parkowe uchodzi za oazę spokoju, lecz znajduje się się w niej też wiele wytwornych pałaców, markowych sklepów i restauracji w długich alejach handlowych, w których panuje zgiełk i gwar dużego miasta.

Mendoza – miasto winorośli

U stóp Andów w Argentynie znajduje się miasto, którego nie może pominąć żaden miłośnik dobrego wina. Mendoza została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1861 roku, jednak mieszkańcy odbudowali miasto. Posadzili winne krzewy, dzięki którym miasto jest po dziś dzień w posiadaniu najbardziej znanych i cenionych winnic w Argentynie, a nawet na całym świecie. Wina takie jak malbec, merlot, cabernet pochodzą właśnie z Mendozy. Poza wypiciem kilku kieliszków wyśmienitego wina w Mendozie warto wspiąć się, na górę Cerro da Gloria, by zobaczyć olśniewający, bogato zdobiony płaskorzeźbami pomnik niepodległości. Ponadto miłośnicy sztuki ulicznej, mogą podziwiać liczne graffiti, zdobiące budynki miasta.

Z Ushuaia do Parku Narodowego Ziemi Ognistej

Argentyna atrakcje, których nie można pominąć to także miasto Ushuaia, które jest miastem najbardziej wysuniętym na południe kuli ziemskiej. Przybywając do Ushuaia można odnieść wrażenie, że przybyło się na sam koniec świata, zwłaszcza jeśli odwiedza się je wprost z gorętszych regionów Argentyny. Stąd często organizuje się wycieczkę do oddalonego o kilkanaście kilometrów Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Jego tereny ciągną się wzdłuż granicy z Chile. Został utworzony w 1960 roku, aby chronić gatunki drzew i lasy tu występujące. Do niedawna można było tu jeszcze spotkać Indian Yamana, którzy zamieszkiwali te tereny od tysięcy lat, jednak ich plemię uległo zanikowi. Piękno Ziemi Ognistej objawia się w formie krajobrazów lodowcowych. Wzniesienia i doliny wypełnione rzekami i jeziorami tworzą niezapomniany krajobraz w połączeniu w gęstą mgłą. Jedno z największych jezior to Roca. Zbocza okolicznych gór niemal schodzą do jego wód. Jest to tylko jeden z widoków, które mogą zachwycić podczas wizyty Ziemi Ognistej.