Organizacja chrztu dziecka – co warto wiedzieć?
25 września, 2018
Argentyna atrakcje, których się nie zapomina
28 października, 2018

Pomysły na prezenty świąteczne dla nastolatki

Masz dziewczynę, przyjaciółkę lub nastoletnią córkę, której chcesz kupić na święta coś fajnego? Coś, co naprawdę jej się przyda, nie zaś zostanie schowane do szafy lub przekazane innej osobie? Sprawdź kilka propozycji na drobne sprzęty AGD: ładne, modne i funkcjonalne jednocześnie.

Prostownica do włosów kręconych i nie tylko

Dziewczyny mają to do siebie, że zawsze podoba im się coś przeciwnego do tego, co mają. Jeśli są chude, chciałyby być grubsze. Jeśli się zaokrąglą, przechodzą na dietę. Kręcone włosy prostują, proste kręcą, a na naturalnie piękną twarz nakładają makijaż. Mówi się, że „kobiecie nie dogodzisz”, i coś w tym jest. Bez względu na wiek.

Zawsze jednak warto próbować! Prostownica to urządzenie o tyle wartościowe, że można nim włosy nie tylko prostować, ale także kręcić. Wykonuje delikatne piękne loki i fale. Z odpowiednio dobraną płytką zapobiega elektryzowaniu się włosów i zamyka łuski, by zapewnić włosom trwałość. Twoja najbliższa dziewczyna lubi eksperymentować z fryzurami? Sprawdź, czy w jej kolekcji nie brakuje czasem prostownicy!

Lokówka dla prawdziwych księżniczek

Po przeciwnej stronie do prostownicy stoi lokówka – nią można zakręcić włosy szybciej niż prostownicą oraz w większym stopniu. Przydaje się dziewczynom, które mają dość swoich prostych lub niedostatecznie pofalowanych włosów.

W ramach prezentu warto podarować dziewczynie lokówkę z kilkoma trybami pracy. Mniejsza moc sprawdzi się przy włosach cieńszych i delikatniejszych, a także np. na końcach. Większa pozwoli uporać się z fryzurą gęstą i włosami grubymi, mocnymi.

Depilator dla miłośniczek jedwabistej skóry

Wydepilowana skóra jest przyjemna w dotyku i ładnie wygląda. Kobiety do golenia często używają jednorazowych maszynek, które szybko się tępią, powodują zacięcia i wyrywają włoski. Zamiast nich mogłyby wykorzystywać sprzęt bardziej komfortowy: kobiecy depilator idealnie leżący w dłoni i możliwy do zabierania także pod prysznic.

Jaki kolor Twoja dziewczyna lubi najbardziej? Wybierz dla niej depilator, który uzupełni kolekcję i dzięki któremu nie będzie już musiała kupować jednorazowych maszynek. Upewnij się, że jest wodoodporny oraz że wymienne ostrza są łatwo dostępne.

Termoloki – nowoczesny sposób na kręcone włosy

Twoja dziewczyna uwielbia kręcone włosy, ale nie ma czasu na stanie przed lustrem i kręcenie ich lokówką? Być może dobrym rozwiązaniem dla niej będą termoloki. To nowoczesne urządzenie działa jak starodawne wałki, tyle że są one wcześniej podgrzewane, więc efekt uzyskuje się szybciej. Po nakręceniu włosów na wałki dziewczyna może chodzić po domu i wykonywać inne obowiązki: ubierać się, malować, przygotowywać śniadanie. Loki w tym czasie „robią się same”.

Elektryczna szczotka do włosów? Czemu nie!

Hitem wśród elektrycznych gadżetów pielęgnacyjnych jest szczotka do włosów, która po włączeniu uwalnia aktywne jony i zapobiega elektryzowaniu się włosów. Stają się błyszczące i gładkie. Szczotka zasilana jest bateriami, więc obdarowana dziewczyna będzie mogła wozić ją ze sobą wszędzie. Jeśli baterie ulegną wyładowaniu, wymieni je na nowe lub na szybko uczesze się szczotką w taki sam sposób, jak zwykłą.