Ekskluzywny prezent na wyjątkowe okazje
26 maja, 2019
Jak zadbać o rozwój dziecka poprzez zabawę?
8 czerwca, 2019

Czym kierować się przy wyborze prezentu na urodziny?

Każdego dnia w roku ktoś ma urodziny, a co to oznacza? Każdego dnia ktoś także ma dylemat, jaki prezent na urodziny kupić! A nie jest to proste zadanie, szczególnie teraz, w czasach dobrobytu, kiedy solenizanci mają już niemal wszystko, co jest im potrzebne. Jak więc wybrać upominek, który zaskoczy bliską osobę, a nam nie wyczyści doszczętnie portfela? To jest możliwe!

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Pierwsza i najważniejsza zasada wyboru trafionego prezentu głosi, aby nie czekać z poszukiwaniami na ostatnią chwilę. Rodzi to niepotrzebny stres, a ten jak wiadomo nie sprzyja ciekawym pomysłom. Zdecydowanie lepiej zapisać ważne daty w kalendarzu, dzięki czemu nie zaskoczą nas żadne urodziny, rocznica czy święto. Widząc, jak wszystko rozkłada się w czasie, możemy zacząć już wcześniej rozglądać się za prezentem. Nie ma określonego idealnego czasu potrzebnego na znalezienie idealnego prezentu na urodziny. Musisz sam widzieć, ile dni Ci to zajmie. Zdarza się, że świetny pomysł wpadnie do głowy już tego samego dnia, a czasem kilkanaście dni może być niewystarczające. Niektórym łatwiej jest znaleźć prezent na urodziny dla dziewczyny, a innym prezent na urodziny dla mamy. Tutaj nie ma reguły, najważniejsze to nie zostawiać kwestii upominku na ostatnie kilka dni.

Zainteresowania kluczem do trafionego prezentu

Jeśli bardzo dobrze znasz osobę, do której wybierasz się na urodziny to masz nieco łatwiej, niż ktoś, kto nie jest z nią mocno związany. Wiesz zapewne, co lubi, czym się interesuje i jaki prezent może ją zaciekawić, a przede wszystkim wiesz, co już ma. Bo chyba nie ma nic gorszego niż podarować komuś przedmiot, który już ma. Wracając do zainteresowań, naszym zdaniem, to jest klucz do trafionego prezentu i tym też należy się kierować. Prezent na urodziny powinien być dobrze dopasowany do solenizanta. Nie zawsze to, co nam się bardzo podoba, będzie cieszyło obdarowanego. Tak więc większość swoich preferencji schowajmy do kieszeni i zastanówmy się na upominkiem, który będzie przydatny dla solenizanta lub solenizantki.

Okładka też ma znaczenie!

Może i książki nie powinno się oceniać po okładce, ale prezent po opakowaniu już tak. Solenizant po otrzymaniu prezentu w pierwszej chwili widzi właśnie opakowanie. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko jedno i to w ułamku sekundy! To, w jaki sposób będzie zapakowany upominek od razu buduje ciekawość albo… zniechęcenie. Oczywiście chcemy osiągnąć pierwszy efekt. Warto więc zrezygnować z może i ładnej, ale zwyczajnej torebki prezentowej, na korzyść pięknie owiniętego papierem pudełka z dużą kokardą. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a efekt jest świetny – pojawia się radość i zaciekawienie solenizanta, a obdarowującego rozpiera duma. Pamiętaj też, że inne opakowanie będzie odpowiednie na prezent dla chłopaka, a inne na prezent dla mamy. Nie obdarowuj swojego wybranka pięknym papierem w kwiaty, a mamy w retro samochody 🙂 Nie zniechęcajcie się także tym, że prezent nie jest idealnie zapakowany, bo liczą się chęci i serce, które włożyliście w cały proces.