Eleganckie ubranka dla małych przedszkolaków - co warto wybrać?
Eleganckie ubranka dla małych przedszkolaków – co warto wybrać?
7 kwietnia, 2023
Czy pantofle damskie to dobry pomysł na prezent?
Czy pantofle damskie to dobry pomysł na prezent?
16 kwietnia, 2023

Jak przygotować minimalistyczne zaproszenia ślubne?

Jak przygotować minimalistyczne zaproszenia ślubne?

Minimalizm polega na pozbyciu się wszystkiego, co zbędne. Może się wydawać, że przy projektowaniu minimalistycznych zaproszeń ślubnych nie będzie większej trudności. Jednak każda Para Młoda, która chce mieć ślub i wesele w takim nurcie, z czasem napotka na swojej drodze pewne wyzwania. Jak przygotować zaproszenia, by były piękne i jednocześnie minimalistyczne?

Prosta forma i zabawa czcionką

Subtelne i proste zaproszenia mogą być stworzone jedynie przy pomocy różnych czcionek. Minimalistyczne zaproszenia ślubne nie muszą mieć żadnej grafiki – wystarczy odpowiednie dopasowanie symboli, liter i treści. Efekt może przejść Wasze oczekiwania! Musicie pamiętać, że przy wyborze takiego szablonu tło całego zaproszenia nie może być wielokolorowe.

Minimalizm polega na zachowaniu prostej formy, która jest jednocześnie wyrazista, ale też elegancka. Najlepiej sprawdzi się delikatne écru, czerń, biel oraz ich odcienie. Treść może być zapisana różnymi czcionkami. Wskazane jest również zachowanie różnorodności rozmiarowej poszczególnych napisów. Kolor czcionki również powinien być taki sam na całym zaproszeniu.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne z dodatkowym motywem

Jakie jeszcze macie możliwości przy projektowaniu minimalistycznych zaproszeń ślubnych? W stylu minimalistycznym świetnie sprawdzają się delikatne motywy roślinne. Możecie postawić zarówno na delikatne kwiaty np. płatki róż, jak i przysuszone polne gatunki. Co ważne, w zaproszeniach ślubnych w stylu minimalistycznym znajdzie się miejsce na nadrukowane motywy oraz suche kłosy solidnie uwiązane wstążką do folderu.

W przypadku takich zaproszeń musicie stosować się do tych samych zasad. Barwy kwiecia nie mogą przytłaczać, ani zdecydowanie wybijać się poza skromną treść. Nie każdy gatunek roślin nadaje się też do zamieszczenia w zaproszeniach. Oprócz polnych i bardzo popularnych kwiatów ozdobnych możecie sięgnąć po te charakterystyczne dla danej pory roku. Przebiśniegi, fiołki, irysy a może maki? Decyzja należy do Was.

Najważniejsze zasady przygotowywania minimalistycznego przyjęcia

Trudno spodziewać się entuzjazmu gości, gdy otrzymają minimalistyczne zaproszenia ślubne, a sala weselna utrzymana będzie w cukierkowym tonie. Kluczowe znaczenie dla całej kompozycji ma jej spójność. Dlatego suknia Panny Młodej, biżuteria, winietki, lista gości i cały wystrój sali muszą korelować ze sobą jednakowym stylem. Utrzymanie go we wszystkich tych elementach wymaga dobrego zaplanowania i wcześniejszego ustalenia priorytetów. Jednak udane przyjęcia mnóstwa par pokazują, że jest to jak najbardziej osiągalne.

Kto wykona zaproszenia na ślub?

W kontekście zaproszeń musicie odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno pytanie – czy będziecie wykonywać je ręcznie, czy postawicie na gotowe propozycje? Każda z opcji ma swoje zalety i słabsze strony. Gdy planujecie niewielkie przyjęcie, może się okazać, że znajdziecie czas na przygotowanie kilkudziesięciu prostych zaproszeń. Jeśli jednak spodziewacie się większej liczby gości lub nie macie możliwości samodzielnego przygotowania, postawcie na sprawdzoną firmę realizującą piękne minimalistyczne zaproszenia!