Pióro wieczne Parker jako prezent z okazji przejścia na emeryturę
29 grudnia, 2020
Ekspres na prezent? – sprawdź dlaczego warto
3 lutego, 2021

Jak przygotować się do swojego wesela?

Ślub i wesele to wspaniała celebracja zwartego małżeństwa, która skupiać ma się wokół pary młodej. W całym ferworze przygotowań i wkładu bliskich, który czasem może być nachalny lub wprowadzać więcej chaosu, niż potrzeba, warto ustalić kilka założeń na sam początek, które pomogą nam przy organizacji całego wydarzenia i przy okazji zapewnią, że nie stracimy wszystkich nerwów.

Tworząc plan lub określając ważne dla pary młodej cele związane z weselem, mamy dobrą matrycę, o którą można oprzeć planowanie całego wydarzenia.

Zacznij od siebie!

To oczywiste założenie, że ślub i wesele powinny koncentrować się wokół pary młodej, ale czasem, zwłaszcza jeśli wokół nas jest wiele życzliwych osób, które chcą pomóc w całej organizacji lub co gorsze, wywierać nacisk, by przeforsować swoje pomysły i gusta, świadomość tego, że to przyjęcie jest robione przez nas i dla nas zdaje się umykać. Przejmujemy się tym, by zapewnić gościom jak najlepsze warunki zabawy, niekiedy godząc się na kompromisy, by dopasować się do innych. Mamy wyrzuty sumienia, gdy chcemy postawić na swoim, słysząc wciąż z tyłu głowy: co powie rodzina?

Sekretem do dobrego wesela jest zrobienie imprezy, która będzie uszyta pod nas. Nasi rodzice już brali ślub lub zdecydowali się na inne rozwiązanie, tak samo wszystkie ciocie czy przyjaciółki. O ile dobre głosy i inna perspektywa jest cenna przy organizacji takiego dużego wydarzenia, o tyle warto pamiętać przy tym, że to do pary młodej powinien należeć decydujący głos, a zdecydowanie, kierowanie się swoją intuicją i odrobina egoizmu w podejmowaniu tych decyzji jest dobra, gdyż daje parze młodej więcej kontroli i spokoju. Przede wszystkim zorganizujmy ślub i wesele, które pasuje do nas i naszych potrzeb. Zatem jeśli nie chcemy brać ślubu w kościele lub marzymy o małym przyjęciu w gronie najbliższej rodzinie i przyjaciół, nic nie powinno odwodzić nas od organizacji naszego wymarzonego wesela.

Nie wszystko musi pójść idealnie

Im większa impreza tym większe prawdopodobieństwo, że nie wszystko wyjdzie tak, jak powinno. Założenie na samym początku jakiegoś marginesu błędu jest bardzo dobre, gdyż pozwala na większą elastyczność i ograniczenie stresu przy organizacji. Wracając do punktu pierwszego – wesele i ślub mają być przede wszystkim dla pary młodej. To nie jest dobry czas na przejmowanie się uczuciami czy opiniami wszystkich naszych bliskich czy zaproszonych, więc jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem – trudno! Tak samo, jak my nie jesteśmy idealni, tak też warto dać sobie przestrzeń do popełnienia błędów przez nas czy przez innych. W końcu chodzi o to, by wspólnie celebrować to ważne wydarzenie w życiu i nasi bliscy również podejdą z większym luzem do różnych niedociągnięć podczas ceremonii czy przyjęcia, jeśli i my podejdziemy do sprawy ze spokojem czy nawet dozą humoru.

Dobre miejsce tworzy klimat

Często to właśnie od wyboru lokalizacji wesela zaczynają się przygotowania i nie ma w tym nic dziwnego – sala weselna jest przecież jednym z ważniejszych aspektów wesela. Wybór odpowiedniej przestrzeni może nam bardzo ułatwić organizację przyjęcia. Sala może nadać ton i kierunek aranżacyjny całemu wydarzeniu, warto także szukać przestrzeni, która dobrze będzie współgrać z naszymi planami, jeśli chodzi o wystrój i klimat wesela. Dobra przestrzeń będzie grać na naszą korzyść – zła będzie stanowiła niemałe wyzwanie. Dlatego też organizacja wesela w hotelu jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla wielu młodych par. W hotelu możemy pozwolić sobie na wiele ciekawych dekoracji lub skorzystać z zasobów samego obiektu. Mamy również pod ręką managera sali, który może pomóc nam przy organizacji przyjęcia.