catering-pudelkowy
Sprezentuj bliskim catering pudełkowy
27 kwietnia, 2021
Zestawy porcelanowe na prezent. Na jaką porcelanę się zdecydować?
28 maja, 2021

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Dzieci z niecierpliwością czekają na ten dzień, dla rodziców jest to czas trudnych wyborów. Tego dnia pragniemy sprawić naszym pociechom jak najwięcej radości.

Zabawki – najpopularniejszy prezent

Aby prezent ucieszył dziecko, nie musimy wydawać na niego fortuny. Inspiracji na prezenty z okazji Dnia Dziecka warto poszukać w sklepach internetowych. To duża wygoda. Najczęściej wręczamy dzieciom zabawki kupione np. w bee.pl. Zabawki to atrakcyjne prezenty na każdą okazję.

Dziewczynki zazwyczaj cieszą się z prezentu w postaci lalki. Chłopców z pewnością ucieszą samochody. Można wybrać model pasujący do kolekcji samochodów, które dziecko już posiada, może to być samochód zdalnie sterowany, pojazd policyjny, strażacki, karetka pogotowia, ciężarówka. Na pewno chłopcom może się spodobać też elektryczna kolejka.

Warto uwzględnić zainteresowania i temperament dziecka

Wybierając prezent na Dzień Dziecka warto wziąć pod uwagę zainteresowania i pasje oraz temperament naszej pociechy. Jeżeli dziecko uwielbia rysować, z pewnością ucieszy się z zestawu do rysowania i malowania. Dla dziecka, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, jest bardzo ruchliwe, wybierzmy sprzęt sportowy – rower, hulajnogę, piłkę, rolki.

Trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka

Prezent trzeba dopasować też do wieku dziecka. Dużą popularnością cieszą się zabawki edukacyjne, ale w tym przypadku inną zabawkę wybierzemy dla przedszkolaka, a inną dla ucznia. Sprawdzonym pomysłem na prezent są też klocki, puzzle, gry planszowe oraz gry komputerowe dla starszych dzieci. Jeżeli posiadamy ogród, możemy podarować dziecku w prezencie piaskownicę, trampolinę, basenik ogrodowy, namiot.

Wspólny, rodzinny wypad lub karnet

Pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka może być też wspólny, rodzinny wypad do parku rozrywki, wesołego miasteczka, zoo, parku linowego, aqua parku, wrotkarni, kina czy teatru. Praktycznym prezentem jest też podarowanie dziecku karnetu na lekcje gry na jakimś instrumencie, na kurs nauki języka obcego, kurs tańca itp.

Jeżeli w dalszym ciągu nie mamy pomysłu na prezent, można delikatnie podpytać swą pociechę, o jakim prezencie marzy. W Dniu Dziecka dzieci otrzymują prezenty nie tylko od rodziców, również od babć, dziadków, cioć, wujków. Zamiast wręczać dziecku kilka mniejszych prezentów, można się złożyć wraz z innymi członkami rodziny na większy, droższy prezent.