Perfumy na Dzień Matki – jaki zapach wybrać dla kobiety dojrzałej?
8 maja, 2018
Kiedy jest właściwy moment na przekazanie potomkom rodowej biżuterii?
4 czerwca, 2018

Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki?

Wchodzisz do kwiaciarni i stajesz jak wryty: kolory i zapachy są oszałamiające.

Ilość gatunków kwiatów przerasta twoje najśmielsze oczekiwania – nawet nie masz pojęcia jak się niektóre nazywają. Ale nie przyszedłeś ich tu podziwiać. Chcesz kupić kwiaty na Dzień Matki i czujesz się po prostu bezradny. Chętnie wdałbyś się w dłuższą rozmowę ze sprzedawczynią, ale nie jesteś jedynym klientem a i czasu nie masz zbyt wiele. Może więc lepiej nieco wcześniej pomyśleć o prezencie dla mamy i przejrzeć ofertę kwiaciarń internetowych? Nie wiesz czym kierować się przy wyborze kwiatów? Podpowiemy!

  1. Zastanów się jakie kwiaty Twoja Mama lubi najbardziej. Róże? Konwalie? Bzy? Frezje? czy chętniej przyjmuje opasłe wielkie bukiety czy maleńkie bukieciki? Jeśli wiesz jak wyglądają ulubione kwiaty Mamy, ale nie wiesz jak się nazywają, odszukaj je na fotografiach. Postaraj się zapomnieć o swoich upodobaniach i postaw wyłącznie na gust rodzicielki. Taki gest będzie świadczyć o tym, że naprawdę Ją kochasz i szanujesz. I że pamiętasz, wiesz, rozumiesz – że wasza relacja jest trwała i zażyła.
  2. Pamiętaj, że kobiety doskonale znają „mowę kwiatów” czyli symbolikę związaną z ich gatunkami czy kolorami. Jeśli oprócz wyrażenia swojej wiedzy na temat upodobań Mamy masz ochotę pokazać jej, że i ty znasz tę symbolikę, pamiętaj, że kolor czerwony zawsze oznacza miłość.
    Żółty to zazdrość oraz inne negatywne emocje – chyba że występuje jako część składowa większego bukietu. Wtedy żółć ma walor energetyzujący i rozświetlający.
    Kwiaty białe idealnie nadają się na bukiety na znaczące okazje jak ślub czy właśnie Dzień Matki – symbolizują szlachetne intencje oraz szacunek i wierność; o tej ostatniej świadczą także kwiaty niebieskie.
    Różowe akcenty to dowód przyjaźni i sympatii. Jeśli Mama preferuje małe bukieciki, warto pamiętać o istnieniu niezapominajek (nazwanych tak nie bez powodu…), konwalii – wręczanych osobom, które naprawdę podziwiamy czy fiołków dających wyraz wierności i miłości.
  3. Wybierz takie kwiaty na Dzień Matki, które pasują do Twojej Mamy. Nie wręczaj jej ogromnego oficjalnego bukietu, jeśli ona sama wybrałaby bukiet polnych kwiatów. Także w kwiaciarniach zamówić można mniej oficjalne odmiany gatunkowe jak słoneczniki czy bzy a także miniaturowe bukieciki ze stokrotek, fiołków, konwalii, niezapominajek czy górskich goździków. Mama powinna czuć się bukietem uszczęśliwiona, a nie obarczona.

Warto rozważyć zakup bukietu bez przybrania. Tradycyjne bukiety kwiatów ozdabiane są gałązkami asparagusa czy gipsówki, ale z okazji Dnia Matki można kupić kwiaty bez dodatkowych ozdób. Bukiet złożony z dużej ilości długich czerwonych róż na pewno będzie bardzo efektownym prezentem. Obok tradycyjnego bukietu możemy także zamówić kompozycję kwiatową w wiklinowym koszyku albo w pudełku – tzw. flower box. Obie kwiatowe aranżacje są bardzo efektowne i na pewno spodobają się każdej mamie, która lubi kwiatowe eksperymenty.

Czy warto dodać prezent do kwiatów?

Oczywiście, że warto. Brak pomysłu na konkretny podarek nie musi oznaczać, że mama dostanie od nas tylko kwiaty.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług kwiaciarni internetowej, kurier wraz z bukietem róż albo frezji dostarczy do rąk naszej ukochanej mamy przepiękny kosz prezentowy ze słodyczami, oryginalne perfumy, biżuteryjny drobiazg czy wyborne wino. Słodka niespodzianka będzie doskonałym uzupełnieniem podarunku.

Nawet jeśli mieszkamy na drugim końcu świata i nie będziemy w stanie osobiście przybyć do mamy z prezentem, możemy liczyć na dostawę kwiatów prosto do domu. Usługa typu ekspres kwiatowy to gwarancja dostarczenia świeżych pięknych kwiatów do rąk własnych każdej stęsknionej mamy.

Przepiękne kompozycje w trzech rozmiarach oraz znaczny wybór markowych prezentów ułatwi znalezienie odpowiedniego podarku nawet w ostatniej chwili, a kurier dostarczy go w oznaczonym terminie. Ekspres kwiatowy obejmuje swoim zasięgiem Polskę oraz wiele krajów europejskich. Dzięki niemu najbliżsi mogą zawsze dawać sobie dowody pamięci i miłości. Dzień Matki to jedna z ważniejszych okazji, warto dobrze zastanowić się nad wyborem podarunku.

Tekst powstał przy współpracy z kurierem kwiatowym e-kwiaty.