karuzela do łóżeczka
Top 5 pomysłów na prezent dla noworodka
13 lutego, 2022
slubne-monety-producentmonet
Prezent dla gości weselnych – personalizowane monety.
3 marca, 2022

Organizujemy wesele – najważniejsze kwestie

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu bardzo wielu osób.

Moment powiedzenia sakramentalnego „tak”, jest często przez młodą parę wyczekiwany latami, a gdy już nadchodzi punkt kulminacyjny wszystkim zależy na tym, by cała ceremonia ślubu przebiegała perfekcyjnie i nie doszło do żadnych pomyłek. Organizowanie ślubu i wesela, szczególnie w dużych miejscowościach wiąże się często z bardzo długim wyczekiwaniem na terminy, przede wszystkim jeżeli chodzi o sale weselne.

Wesele – jak długo trzeba czekać na salę?

Zależnie od regionu, w którym decydujemy się na zorganizowanie wesela powinniśmy liczyć się z przynajmniej kilkumiesięcznym oczekiwaniem na termin sali weselnej, a nawet kilkuletnim w bardziej obleganych salach. Wesele organizowane w miejscach takich jak duże miasta na pewno będzie od nas wymagało znacznie więcej cierpliwości. W przypadku miejsc nieco oddalonych od aglomeracji, zwykle terminy oczekiwania są znacznie korzystniejsze. Jedną z takich sal weselnych jest Dom Weselny Astoria.

Jaka powinna być sala weselna?

Sala weselna musi być przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb i tego, w jaki sposób zorganizowane będzie nasze wesele. Gdy stawiamy na styl nowocześniejszy i nieco mniej zabawy, na pewno może być ona nieco mniejsza. Podobnie jeżeli wiemy, że nasi goście niekoniecznie będą chętni do tańczenia. Jeżeli jednak robimy tradycyjne polskie wesele, na którym nie brakuje tańców do białego rana, musimy również pod tym kątem dobrać salę weselną. Bardzo ważne, by można było swobodnie zaaranżować chociażby stoły czy inne elementy sali. Dzięki temu dopasowujemy jej kształt, rozmiar parkietu i wiele innych elementów do naszych upodobań. Aby wesele było w stu procentach udane, warto również wybrać salę, która posiada dostatecznie dobre nagłośnienie i akustykę, by muzyka odpowiednio się niosła i zapewniła wszystkim doskonałą zabawę. I oczywiście najważniejsze – dopasujmy salę do ilości naszych gości.

Otoczka wesela – o tych sprawach nie zapomnij

Oczywiście nie sama sala weselna jest najważniejsza. Organizując wesele musimy zadbać również o dziesiątki małych, czasami bardzo niepozornych kwestii. To chociażby odpowiednie zaproszenia dla gości, strategia ich rozsadzenia przy stołach, upominki dla naszych gości weselnych, co w ostatnich czasach stało się wręcz elementem obowiązkowym każdej zabawy weselnej, a także odpowiednia ilość alkoholu czy też ozdobienie sali weselnej. Zorganizowanie dobrej muzyki oraz odpowiednich zabaw dopasowanych do stylu wesela i naszych gości, to również kwestia, bez której nie można się obyć.