dj na wesele
O co pytać DJ na wesele ?
11 stycznia, 2022
Organizujemy wesele – najważniejsze kwestie
25 lutego, 2022

Top 5 pomysłów na prezent dla noworodka

karuzela do łóżeczka

Kiedy w rodzinie narodzi się dziecko to czas odwiedzin, radości oraz prezentów. Upominki powinny być przede wszystkim przydatne i dobrze przemyślane. Tylko wtedy nie zalegną niechciane w szafie albo nie trafią na strych razem ze zniszczonymi czy przestarzałymi sprzętami. Karuzela do łóżeczka to świetne rozwiązanie.

Co kupić noworodkowi?

Komitet powitalny noworodka zawsze zjawia się z prezentami. Jeśli jesteś dziadkiem, babcią, ciocią, wujkiem czy przyjacielem rodziny kupuj sprawdzone prezenty, które przydają się nie tylko dziecku, ale również odciążą rodziców i ułatwią wychowanie. Karuzela do łóżeczka do absolutny numer jeden, na którym skupimy się w pierwszej kolejności.

Karuzela do łóżeczka dziecięcego rusza się i gra, a najbardziej zaawansowane modele zapewniają także migocące kolorowe światełka. Maluch od pierwszych tygodni życia uczy się spędzać czas w łóżeczku, a rodzice mają chwilę na ogarnięcie starszego rodzeństwa albo uporanie się z całą masą obowiązków domowych. Wybierając karuzelę, warto zwrócić uwagę na kolory. Wzrok małych dzieci wykształca się przez około pół roku, a w pierwszych miesiącach życia widzą wyraźnie jedynie czarny, biały oraz czerwony kolor, dlatego te barwy powinny dominować w zabawkach. Oprócz tego, że wymienione odcienie są dobrze widoczne, to dodatkowo pobudzają oczy i mózg dziecka. Karuzela do łóżeczka nie powinna być bardzo głośna, gdyż noworodek czy niemowlak może zostać szybko przebodźcowany, a to przecież nie o taki efekt chodzi.

Pozytywka to doskonały prezent, który łączy w sobie praktyczne zastosowanie z sentymentem i pamiątką na wiele lat. W wybranych modelach na ozdobnym pudełeczku może znaleźć się imię dziecka, data urodzenia oraz piękna piosenka, która przypadnie do gustu malucha. Puszczanie muzyki od pierwszych tygodni życia przyczynia się do pobudzania rozwoju dzieci i doskonale kształtuje ich gust. Wśród sentymentalnych podarunków wymienia się także książeczki z dedykacją. Warto czytać maluchom już od najmłodszych lat, a dźwięczny głos rodziców doskonale podnosi poczucie bezpieczeństwa.

Co jeszcze warto kupić dla noworodka?

Jeden z najlepszych prezentów, na jakie można się zdecydować to kocyk albo ręczniki z imieniem. W trakcie zakupów należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd upominku, ale również skontrolować skład i wykorzystane tworzywa. Tylko w taki sposób doskonała jakość prezentu umożliwi bezpieczną pielęgnację ciała małego dziecka. Ręcznik powinien być stosunkowo duży, żeby służyć niemowlakowi oraz kilkuletniej pociesze.

Nowo narodzone dziecko ma ogromne potrzeby, dlatego zapas pieluszek, nawilżanych chusteczek, pampersów, kosmetyków do pielęgnacji czy witamin to zawsze dobry pomysł. Każda z wymienionych pozycji zużywa się w bardzo szybkim tempie, dlatego zapasy muszą być na bieżąco uzupełniane. Taki prezent sprawdzi się najlepiej, kiedy noworodek ma już starsze rodzeństwo, stąd karuzela do łóżeczka, zabawki i leżaczki bujaczki zostały zakupione już wcześniej.

Świetnym pomysłem są także maty edukacyjne, na których wiesza się zabawki utrzymane w ciekawych kolorach oraz interesujących kształtach. Taki prezent dostarcza dziecku rozrywki od najmłodszych lat, a rodzicom daje chwilę wytchnienia. Już 4-miesięczny maluch jest w stanie złapać wiszące zabawki i świetnie bawić się na matce. Wspomniany wcześniej leżaczek bujaczek także zda rezultat, mimo iż wymaga większych nakładów finansowych (najbardziej zaawansowane wersje ruszają się automatycznie, mają opcję puszczania muzyki, a nawet wibrują).