Najszybsze desery na każdą okazję
24 października, 2020
Czy warto podarować książkę i jaką wybrać?
1 listopada, 2020

Pomysły na prezenty świąteczne dla miłośnika kawy

Święta tuż tuż. Wielu z nas już zastanawia się, co sprawi najbliższym z tej okazji. Jeżeli w gronie Twoich bliskich jest miłośnik kawy, może warto pomyśleć o tym, aby prezenty były z nią związane? Świat kawy i akcesoriów do niej otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości i pomysłów. Nawet jeżeli obdarowana osoba nie jest zapalonym wielbicielem napoju z prażonych ziaren, może warto podsunąć jej akcesoria kawowe i rozbudzić tę miłość?

Jaki prezent dla miłośnika kawy?

Z obdarowywaniem ludzi zawsze jest pewien problem. No bo co dać na prezent miłośnikowi kawy, jeżeli w rzeczy samej wiemy o tym zagadnieniu mniej niż on? Wiadomo, nikt nie wzgardzi naszym podarunkiem, ale miło jest mieć świadomość, że nasz prezent faktycznie kogoś ucieszy i będzie używany. Jeżeli tylko mamy możliwość, a nasze bycie Świętym Mikołajem nie jest tajemnicą, warto delikatnie podpytać, czy może komuś czegoś brakuje lub planuje czegoś zakup.

Kawa

Oczywistym wyborem w przypadku miłośnika kawy, będzie paczka dobrej jakości ziaren. Jest to uniwersalny prezent, z którego większość ludzi się ucieszy, niezależnie od tego czy są bardzo zaawansowanymi „kawoszami”, czy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym napojem.

Na wstępie warto odpuścić sobie wybieranie kawy w supermarketach. Niestety, często marketowe kawy są wątpliwej jakości oraz leżą od dłuższego czasu, a niekoniecznie idzie to w parze z ceną, która bywa zawyżona. Warto zrobić rozeznanie i wybrać ziarna bezpośrednio od palarni, którą mamy na miejscu, np. w naszym mieście.

Odmienną kwestią jest to, że rodzaj kawy powinniśmy dopasować do tego, w jaki sposób osoba obdarowana kawę pija. W zależności od tego, czy preferuje ona ekspresy czy tradycyjne metody zaparzania kawy, możemy tak dopasować jej rodzaj. Kawy używane do sporządzania napojów w ekspresach są ciemniej palone niż te używane w metodach tradycyjnych.

Zdecydowanie złym pomysłem będzie zakup kawy już zmielonej. Niestety kawa po mieleniu błyskawicznie traci smak, jak i zapach. Nie warto również inwestować we wszelakie kawy smakowe. Często są to ziarna kawy nasączone sztucznymi olejami, które powodują psucie się młynka.

Młynek do kawy

Równie dobrym pomysłem będzie zakup młynka do kawy. Niestety, jeżeli chcemy wybrać dobry model, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Oczywiście, tak jak powyżej, musimy zrobić rozeznanie dotyczące rodzaju kawy spożywanej przez osobę obdarowaną. Dobre młynki żarnowe rozpoczynają się od kwot 500 zł i są to modele umożliwiające zaparzanie dobrej jakości espresso.

Akcesoria do kawy

Oczywiście poza kawą, młynkiem i ekspresem możemy wybrać spośród wielu innych przedmiotów związanych z tematyką kawową.

Świetnym pomysłem będzie zakup kawiarki. Jeżeli wiemy, że ktoś do tej pory pijał tylko kawę zalewaną wrzątkiem lub rozpuszczalną, przekonanie go do innych metod przyrządzania tego napoju może być świetnym pomysłem. Jednak w przypadku kawiarki, warto zainwestować większa ilość pieniędzy, aby móc cieszyć się nie tylko aromatem kawy, ale także zapewnić osobie obdarowanej bezpieczeństwo. Tańsze modele są często wykonywane ze słabej jakości materiałów, a zawór bezpieczeństwa może być niesprawny. Często kończy się to kawiarkami, które wybuchają podczas przyrządzania kawy, a konsekwencje tego mogą być poważne. Kawiarki można zakupić w sklepach stacjonarny, jednak często można je również znaleźć okazyjnie w sklepach z ekspresami do kawy.

Prezent dla miłośnika kawy – podsumowanie

Tematyka kawowa cieszy się niezwykłą popularnością, jeżeli chodzi o prezenty świąteczne. Daje ona szerokie pole możliwości, jest neutralna, a kawa uniwersalna i ponadczasowa. Niezależnie od wieku, płci oraz zainteresowań osoby obdarowanej, możemy być niemal pewnie, że uda nam się trafić w jej gust.

Źródło zdjęć: freepik.com