prezent-na-dzien-dziecka
Prezent na Dzień Dziecka
25 maja, 2016

Prezent dla Mamy

prezent-dla-mamy

Każdego roku  w maju obchodzimy Dzień Matki. Jest to wyjątkowe święto, które pozwala nam w szczególny sposób podziękować naszym mamom za trud, jakie włożyły w nasze wychowanie i za troskę, jaką nas codziennie obdarzają. Jak wiadomo, każdy dzień jest dobry na  słowa podzięki, uznania i wyrazy miłości, ale 26 maja jest wyjątkowym dniem, dlatego warto dołożyć szczególnych starań, by najbliższa nam osoba poczuła się szczęśliwa i doceniona.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać, by w ten dzień nasza mama poczuła się wyjątkowo. Nie pozwólmy jej zajmować się codziennymi czynnościami, gotować obiadu, sprzątać, robić zakupów. Zajmijmy się tym sami. Niech to będzie dzień odpoczynku i totalnego lenistwa dla kobiety, która w swym życiu już wiele zrobiła. Warto z samego rana złożyć mamie, ciepłe życzenia, choćby przez telefon, by wiedziała, że pamiętamy o jej święcie. Warto też przygotować dla niej jakąś sympatyczną niespodziankę. Dla niektórych bardzo miłym gestem są piękne kwiaty lub ręcznie robione laurki, wykonane przez młodsze dzieci. Dobrze jest jednak zaplanować coś specjalnego. Prezent dla mamy powinien być oczywiście współgrać z jej gustem, potrzebami, a także naszymi możliwościami finansowymi i czasowymi. Nie zrażajmy się w żadnym wypadku niedoborem gotówki, bowiem za przysłowiowe grosze również możemy zorganizować mamie wspaniałą niespodziankę.

Wyszukany prezent dla mamy

Jeśli nasz budżet na to pozwala, możemy kupić naszej mamie coś, na co np. ona nie może sobie sama pozwolić z powodów finansowych. Mogą to być np. markowe perfumy, biżuteria, eleganckie ubranie czy jakiś przedmiot elektroniczny, np. telewizor, laptop czy nowy telefon komórkowy. Jednak zanim pokusimy się na spory wydatek, dowiedzmy się dokładnie czego nasza mama potrzebuje i co sprawi jej przyjemność, ponieważ nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś, co wcale jej się nie przyda. Jeżeli  jest to coś naprawdę drogiego, możemy stosunkowo wcześnie zbierać pieniądze lub jeśli mamy dużą rodzinę, poprosić rodzeństwo o zbiórkę pieniędzy i zakup wspólnego, wartościowego prezentu, zamiast kilku mniejszych.

Niedrogi upominek

Jeżeli jednak nasze finanse nie pozwalają nam na podarowanie mamie kosztownego prezentu, kupmy coś niedrogiego, ale za to takiego, co sprawi jej przyjemność. Może to być książka, płyta ulubionego zespołu czy delikatna biżuteria, np. kolczyki. Prezent dla mamy w postaci upieczonego własnoręcznie ciasta, to również doskonały pomysł. Podane na ładnym serwisie porcelanowym z filiżanką ulubionej kawy. Z pewnością taki gest zostanie doceniony, a  trafiony prezent, nawet za niewielką sumę wprawi mamę w dobry humor.

Wycieczka

Wycieczka to również doskonały prezent dla mamy, gdy dysponujesz sporym budżetem. Nie muszą to być dwutygodniowe wczasy w tropikach, możemy poprzestać na weekendowym wypadzie w góry. Jeśli wiemy, że nasza mama uwielbia podróżować, taki prezent na pewno sprawi jej przyjemność. Tańsza wersja to bilety na film w kinie, czy wprawiającą w świetny humor sztukę teatralną, np. Mayday, czyli jedną z najlepszych komedii na świecie. Oczywiście powinniśmy wybrać się tam razem z mamą.

Pobyt w SPA, kosmetyczka lub fryzjer

Do bardziej ekskluzywnych i droższych prezentów należą zabiegi w SPA, które możemy zafundować mamie. Tego typu relaks bardzo jej się przyda i na pewno znakomicie ją odpręży. Jednak, by móc  sprezentować taką wejściówkę, musimy zorientować się w cenach i zdobyć odpowiednie  środki pieniężne. Poza tym pamiętajmy, że nie każda kobieta będzie zachwycona masażem w wykonaniu młodego masażysty i mniej stresujące i krępujące  będą zabiegi odmładzające na twarz, czy oddanie się w ręce dobrego fryzjera.