prezent-dla-dziewczyny
Prezent na Dzień Kobiet
1 marca, 2017
Prezent na imieniny
28 marca, 2017

Prezent na ślub

Już w momencie, gdy narzeczeni wręczają nam zaproszenie na ślub i wesele, zastanawiamy się nad najbardziej odpowiednim prezentem dla przyszłych nowożeńców. Na szczęście prezenty ślubne stały się w ostatnich latach dość standardowe.

Tak jak jest to przyjęte w USA, zdarza się, że także polskie pary przygotowują listę prezentów, które byłyby mile widziane w dniu ślubu. W tym wypadku kolejni goście wybierają z listy to, co kupią. Ten praktyczny i wygodny dla wszystkich zwyczaj ślubny jest jednak w Polsce dość świeży i bardzo źle odbierany przez niektórych gości weselnych, szczególnie tych należących do starszego pokolenia.

Gotówka zawsze mile widziana

Najbardziej popularnym i oczekiwanym prezentem są oczywiście pieniądze. Kupuje się w sklepie odpowiednią ślubną kartkę, w której zazwyczaj są już wypisane życzenia. Wraz kartką do załączonej koperty wkładamy pieniądze. Oczywiście pamiętajmy, żeby podpisać się pod życzeniami. Kwota zależy od wielu czynników. Jeżeli ślub bierze ktoś bliski, należy dać więcej pieniędzy. Wyższe oczekiwania nowożeńcy mają zazwyczaj w stosunku do chrzestnych, chociaż z pewnością chrzestni, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza nie powinni czuć się zmuszeni do nadmiernej hojności. Jeżeli jesteśmy gośćmi u znajomych lub kolegów, zróbmy dyskretną sondę, ile Młodzi płacą za jedną parę w restauracji i włóżmy do koperty równowartość tej sumy. Podsumowując, pieniądze to świetny prezent dla nowożeńców, prosty, lubiany i nie wymagający większego zaangażowania.

Kwiaty dla nowożeńców, albo…

Zaskakującym w tych czasach faktem jest to, że Państwo Młodzi zamiast kwiatów weselnych życzą sobie specyficznego rodzaju prezenty. Wiele par prosi gości, by podarowali im kupony z Lotto, które zwiększają ich szansę na wygraną. Inni natomiast wolą dostawać pluszowe misie, a później zanoszą je do domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Niektórzy proszą o wpłacenie równowartości ceny kwiatów na konto wybranej fundacji charytatywnej.

Pomysły na prezenty rzeczowe

Inaczej jest natomiast z prezentami rzeczowymi, tu trzeba się nagłowić i nachodzić, by wybrać unikatowy podarunek. Jednym z pomysłów na prezent dla nowożeńców jest dobrego gatunku pościel. Na szczęście w sklepach jest bardzo duży wybór, więc można poszukać odpowiedniego koloru oraz rodzaju. Wcale nie jest to tani prezent, gdyż jej ceny zaczynają się od kwoty 130 zł i idą wysoko w górę. A jak wiadomo pościel zawsze się przyda, poczynając od momentu nocy poślubnej.

Następnym prezentem, który jest bardzo neutralny i zawsze na miejscu to zestaw porcelany obiadowej lub serwisu do kawy. Sklepy oferują wiele kształtów, kolorów oraz faktur takich zestawów wykonanych z doskonałej porcelany. Wcale nie muszą to być nudne, białe i pozbawione charakteru naczynia. Ich koszt to kilkaset złotych.

Doskonałym praktycznym prezentem będzie na pewno także zestaw sztućców kuchennych, zawsze  przydatnych. Poza tym są one na tyle trwałe, że jeśli się spodobają, to nowożeńcy będą ich używać przez następne kilkanaście lat.

Dla wielu młodych, którzy dopiero co urządzają swoje gniazdko, trafnym prezentem będzie zestaw kina domowego lub odtwarzacz Blue-ray. Można dzięki niemu oglądać filmy w najwyższej jakości obrazu. Chociaż w Polsce niewiele osób wybiera na razie taki odtwarzacz, to świat już wybrał, a przyszłość należy właśnie do technologii Blue-ray.

Jeśli szukamy tańszego gustownego prezentu ślubnego to pomyślmy o albumie fotograficznym. Na pewno Para Młoda nie wrzuci zdjęć ślubnych do komputera tylko będzie chciała  je wywołać, wkleić do albumu i pokazywać gościom, którzy ich odwiedzą.

Cokolwiek wybierzemy spośród rzeczowych prezentów , pamiętajmy, że trudno jest trafić w gust i potrzeby Młodej Pary. Jedyne co pozostało, to mieć nadzieję, że końcu na dobre zakorzeni się u nas amerykańska moda na listy prezentów, a wraz z nią ubędzie zawiedzionych prezentami nowożeńców.