Prezent na chrzciny
18 stycznia, 2017
prezent-dla-dziewczyny
Prezent na Dzień Kobiet
1 marca, 2017

Prezent na walentynki

Kiedy tylko zbliża się 14 lutego, media oraz sklepikarze nie pozwalają nam zapomnieć o święcie zakochanych. Niektóre osoby nie przywiązują większej wagi do tego zamieszania i poprzestają na złożeniu życzeń, ale większość stara się jednak, aby obdarować ukochaną lub ukochanego upominkiem. Nad podarunkiem warto zastanowić się już kilka dni wcześniej, by uniknąć tłoku w sklepach i ogólnego walentynkowego boomu. Ludzie zwykli bowiem tłumnie odwiedzać sklepy w ostatniej chwili, co może być dla niektórych nieznośne. Jakie prezenty walentynkowe kupujemy najczęściej i czym zaskoczyć ukochaną osobę w trakcie święta zakochanych?

Najpopularniejsze prezenty walentynkowe

Według badań przeprowadzanych pośród samych zainteresowanych, najlepszym i najbardziej popularnym prezentem walentynkowym są kwiaty. Do niedawna najbardziej popularne były czerwone róże, kupowane w bukiecie lub pojedynczo, a ostatnio do łask wróciły kolorowe goździki. Częstymi dodatkami do bukietów są miłosne, niewielkie liściki z dedykacją, serca oraz różne inne ozdoby, w postaci np. kolorowych, sztucznych kryształków. Aby upominek nie wydawał się zbyt banalny, warto zamówić bukiet z dostawą do domu, lub pracy ukochanej.

Obok kwiatów największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kartki walentynkowe. Tutaj wybór jest ogromny i tylko od nas zależy jakie kolory i wzory wybierzemy, a także czy samodzielnie napiszemy miłosne życzenia, czy też skorzystamy z gotowych wierszyków i sentencji.

Przesyłając życzenia Walentynkowe dobrym pomysłem będzie pośrednictwo ulubionej stacji radiowej. W Dzień Zakochanych wiele stacji umożliwia swoim słuchaczom i słuchaczkom przekazanie życzeń na antenie. Trzeba jednak dopilnować, by adresat mógł je usłyszeć.

Co zamiast kartki i kwiatka?

Oczywiście nie jest powiedziane, że powinniśmy podążać uczęszczanymi szlakami. Wszak wybór prezentów jest niezwykle szeroki. Doskonałym pomysłem, szczególnie dla dziewczyny, jest kupno maskotki, która odnosić będzie się do symboliki Walentynek. Podarować można także pluszowe poduszki w kształcie serca czy miłosne ogrzewacze. Jeżeli szukacie prezentu dla ukochanej, powinniście pomyśleć nad filmem, najlepiej komedią romantyczną, czyli ulubionym gatunkiem wielu pań. Alternatywą jest także wieczór w kinie, gdzie tego dnia wyświetlanych jest cała masa miłosnych filmów.

Nieco trudniej bywa w przypadku prezentu dla mężczyzn, bowiem dla nich oferta upominkowa jest nieco węższa. Nie znaczy to jednak, że panie stoją na straconej pozycji. Doskonałym upominkiem mogą być walentynkowe kubki, czy własnoręcznie wykonane kartki z intymnymi wyznaniami miłości. Mężczyźni nie pogardzą także smakołykami w postaci pudełka czekoladek czy pysznej kolacji przy świecach, a jeżeli wasz związek jest zaawansowany, można pokusić się o kupno erotycznych akcesoriów i strojów, które mężczyźni także uwielbiają. Strzałem w dziesiątkę i to nie tylko dla niego, ale i dla niej, będzie zakup seksownej damskiej bielizny, w której partnerka będzie mogła zaprezentować się w walentynkowy wieczór. Sprawdzonym prezentem zarówno dla panów, jak i pań, są dobrej jakości perfumy. Warto znać gust osoby obdarowywanej, by była ona zadowolona.

Zawsze doskonałym pomysłem dla par są wspólne wyjazdy, np. w góry na narty, lub do kurortu SPA. Pomogą one zbliżyć się partnerom do siebie, a także nieco urozmaicić związek. Ci, którzy posiadają nieco większe fundusze mogą pomyśleć nawet o wyjeździe do miasta zakochanych, czyli Paryża. W dzień zakochanych nie ma chyba lepszego miejsca, aby celebrować miłość pomiędzy partnerami.

Dla par z napiętym budżetem polecamy raczej wybór nastrojowej restauracji lub kafejki w miejscu zamieszkania. Pamiętajmy jednak tego dnia takie miejsca są oblegane przez zakochane pary i trzeba będzie zrobić wcześniej rezerwację.

Najgorsze prezenty na Walentynki

Podczas wyboru prezentu uważajmy, by nie zaliczyć wpadki, o co wcale nietrudno, jeśli nie przemyślimy wyboru. Według badań statystycznych najgorszymi ?upominkami? walentynkowymi są: poradniki odchudzające oraz wszelkiego rodzaju kosmetyki poprawiające urodę, akcesoria kuchenne i? środki czystości. Szczytem nietaktu jest zaś informacja o zakończeniu związku.

Wybierając prezent dla ukochanej osoby warto pamiętać, że nie liczy się jego wartość, ale pamięć i kreatywność. Czasami szczerze podarowana kartka walentynkowa i róża mogą dać wiele więcej niż najdroższy gadżet. Pamiętajmy również o tym, aby kochać nie tylko 14 lutego, ale przez cały rok. Nie jest to szczególnie trudne, jako że zakochani obchodzą Walentynki codziennie, co najmniej przez kilka miesięcy, dopóki trwa burza hormonów.