Sukienki na wesela – jaką kreację wybrać?
28 lutego, 2020
Pomysły na śmieszne prezenty urodzinowe i inne okazje!
10 marca, 2020

Sygnet dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny?

W poszukiwaniu ciekawego i niebanalnego prezentu dla mężczyzny warto wziąć pod uwagę nie tylko stan naszej z nim zażyłości ale i to czym danym mężczyzna się zajmuje, jaki jest jego status społeczny i zainteresowania. Być może okaże się, że lepszy od krawata, czy nieco już oklepanych perfum będzie ciekawy w formie sygnet?

Czym wyróżniają się męskie sygnety?

Sygnety to wciąż dla wielu z nasz symbol luksusu, elegancji i wysokiego statusu społecznego. Kojarzymy je głównie z amerykańskich filmów, które pokazując nam aktorów „z wyższej półki” nierzadko ukształtowały w nas wrażenie, że pierścień na palcu takiego aktora nie może być zwykłą formą biżuterii, ale czymś więcej. Klasyczny pierścień w odróżnieniu od wyrazistego sygnetu nie ma w sobie tej klasy i męskości, którą charakteryzuje się zdecydowany, dominujący i konkretny mężczyzna.

Profesjonalne sygnety męskie na zamówienie robione są dzisiaj właśnie pod kątem zaznaczenia klasy człowieka oraz szykowane jako prezent dla kogoś, kto po pierwsze, ma już wszystko, a po drugie, jest w jakiś sposób wyjątkowy. Sygnety mogą być tutaj wykonywane ze specjalnymi grawerami, które uwypuklają jakąś charakterystyczną cechę męską. Zawód, pasję, zaangażowanie.

Sygnety grawerowane – jak wybrać motyw?

Motyw grawerowany na sygnecie jest najczęściej ściśle związany z mężczyzną, którym go obdarowujemy. Może być to np. symbol dolara zamknięty w ładnej obudowie – dla szefów wielkich firm czy biznesmenów zarządzających korporacjami. Innym pomysłem może być sygnet z symboliką chińską, np. grawerowanym wężem, który ma symbolizować przebiegłość i spryt mężczyzny, albo z częścią wielkie muru w miniaturze – jako znak twardości i nieustępliwości.

Wiele osób decyduje się również na sygnety z motywami roślinnymi, które idealnie pasują jako upominek dla osób mocno ceniących naturę, wewnętrzną równowagę i symbolikę dalekiego wschodu. Pomysłów może być wiele, dlatego przed wyborem konkretnego sygnetu warto się nad tym dłużej zastanowić.

Pułapkę przy kupowaniu sygnetu bliskiej osobie może być nieumiejętny wybór motywu lub materiał, na który dana osoba już uczulona, dlatego i na to trzeba zwrócić dużą uwagę. Nie każdemu będzie odpowiadał sygnet złoty, ale może o niebo lepiej sprawdzi się taki wykonany ze stali, brązu, miedzi czy aluminium.