Propozycje prezentów dla 3 latka na święta
14 grudnia, 2020
Pióro wieczne Parker jako prezent z okazji przejścia na emeryturę
29 grudnia, 2020

W tym roku wybierz spersonalizowany prezent na Dzień Babci

Dzień Babci nadchodzi wielkimi krokami, a ty jak co roku zastanawiasz się, co możesz jej sprezentować? Masz już dość oklepanych upominków, ale wciąż brakuje ci pomysłu na ten jedyny, który przypadnie jej do gustu? W takim razie zainspiruj się naszymi pomysłami na spersonalizowane prezenty.

Czym się kierować, wybierając prezent dla babci?

Jeśli wydaje ci się, że wybranie prezentu dla babci jest niezwykle trudne, spróbuj w tym roku pomyśleć o niej nieco inaczej niż zwykle. Jeśli do tej pory kierowałeś się zasadą, że skoro babcia to starsza osoba, to powinna dostawać stonowane prezenty, możesz w tym roku dla odmiany bardziej zaszaleć. Postaraj się przede wszystkim kierować tym, jaka jest i co najbardziej lubi, a na pewno doceni twój wysiłek.

Czy twoja babcia lubi gotować albo piec ciasta? A może uwielbia szyć albo opiekować się roślinami w ogrodzie? Pomyśl o tym, jak miło będzie jej, jeśli otrzyma prezent, który nawiązuje do jej ulubionych zajęć. Co więcej, niech nie będzie to zwykły prezent, tylko w pełni spersonalizowany, z odrobiną humoru i nutką niezwykłości. Na pewno zapadnie w pamięć znacznie dłużej, niż klasyczne podarunki.

Dlaczego warto podarować spersonalizowany prezent?

Każdy z nas lubi otrzymywać to, co najbardziej nawiązuje do jego zainteresowań albo cech. Odbieramy to jak symbol – skoro ktoś postarał się dopasować prezent do naszych upodobań, to znaczy, że myśli o nas i naprawdę zależy mu na naszej radości. Czasem to nie te najdroższe prezenty czynią nas szczęśliwymi, ale właśnie te, które zostały starannie przemyślane – nawet, jeśli ich cena była niższa. Ważniejsze jest bowiem serce, które zostało w nie włożone.

Prezent zaadresowany dla babci kochającej gotowanie

Wiele kobiet uwielbia gotować, zdobywać nowe receptury, eksperymentować w kuchni i tworzyć własne przepisy. Specjalnie dla nich przygotowane zostały prezenty, które nawiązują do tego hobby. Mogą to być rękawice kuchenne, patera na ciasto albo zestaw szefa kuchni do podawania serów. Niezależnie od tego, po co sięgniesz, dobierz odpowiedni, ciekawy napis, który podkreśli, że prezent został wybrany specjalnie dla babci ze względu na jej hobby.

Gdy twoja babcia uwielbia robótki ręczne i szycie

Wykorzystaj także ten motyw. Prezent na Dzień Babci, w którym znajdzie się pomysłowy bukiet włóczek albo poręczny przybornik na akcesoria do szycia na pewno zostanie przyjęty z uśmiechem i dobrze wykorzystany. Co więcej, podczas każdego wieczoru spędzonego przy robótkach babcia będzie mogła wspomnieć od kogo dostała taki upominek.

Kubeczki i poduszki zawsze w modzie

Jeśli jednak nie chcesz nawiązywać do hobby swojej babci, możesz postawiać na drobne akcesoria domowe. Umieść na nich zabawny tekst, który będzie nawiązywał do cech twojej babci albo podkreśli, jak ważna jest dla ciebie. Zawsze trafionymi prezentami są ciekawe kubeczki i poduszki, które odznaczają się nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością.

fot. materiały prasowe