Zaproszenia – po-covidowe organizowanie imprez
Zaproszenia – po-covidowe organizowanie imprez
5 czerwca, 2022
Czy kawiarka elektryczna to dobry wybór na prezent?
24 czerwca, 2022

Wynajem samochodu na ślub z wypożyczalni

Wynajem samochodu na ślub z wypożyczalni

Ślub to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w życiu zakochanych w sobie ludzi. Pragną oni, aby ten dzień był wyjątkowy. Właśnie dlatego goście weselni mogą podziwiać pięknie przystrojoną salę oraz stroje gospodarzy ceremonii. Jednak to nie wszystko. Często Młode Pary decyduje się także na wynajem samochodu na ślub i wesele. Na co powinny zwracać uwagę przy takiej czynności? Jaki jest cennik i od czego zależy? Zobaczmy.

Samochód na ślub – lepsza wypożyczalnia niż znajomy

Niektórzy, chcąc zaoszczędzić, wolą pożyczyć auto od sąsiada albo znajomego, zaufanego kolegi. Jednak nie zawsze będzie to dobrym pomysłem. Na niekorzyść takiego wyboru przemawiają chociażby takie kwestie, jak nieoczekiwana, nagła awaria pojazdu albo jego osobiste udekorowanie. Poza tym osoba prywatna rzadko ma auto zabytkowe lub limuzynę. Stąd ciekawszym rozwiązaniem jest wynajem samochodu na ślub od specjalnej firmy. Wtedy cała uroczystość będzie jeszcze bardziej celebrowana i nabierze kolorytu.

Wynajem aut na wesele – cennik

Niestety, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Nie jest to zatem przyjemność na każdą kieszeń, ale czego nie robi się, aby uczcić własny ślub. Warto wiedzieć, że na cenę ma wpływ klasa i marka samochodu, przejechane kilometry i czas wypożyczenia, umiejętności szofera czy różne dodatkowe usługi (np. zabranie ze sobą kilku gości i picie szampana wewnątrz pojazdu) oraz kaucja, czyli
odpowiednie zabezpieczenie. Zdarza się, że za wynajem auta na ślub należy zapłacić nawet 10 000 zł. Jednak w wersji standardowej koszt wyniesie od 1000 do 2500 zł i okaże się bardziej dopasowany do budżetu, jakim dysponuje państwo młodzi.

Wizyta w wypożyczalni

W niemal każdym mieście znajduje się profesjonalna wypożyczalnia samochodów, która oferuje samochód na ślub. Jeżeli już przyszli małżonkowie są zdecydowani na konkretny model, to nie mogą zapomnieć jeszcze o tym, aby dokładnie przeczytać treść umowy. Auto powinno być przecież takie, jakie sobie wymarzyli, a w danej cenie nie może zabraknąć wybranych elementów. Mowa tutaj chociażby o dekoracji oraz kwestii związanej z poczęstunkiem. Duże znaczenie ma także tzw. kilometrówka. Warto wiedzieć, że wynajem auta na ślub, który odbędzie się w miejscu znacznie oddalonym (więcej niż 100 kilometrów) od siedziby firmy świadczącej owe usługi, okaże się dwa razy droższy. Podsumowując, mimo sporych kosztów, wynajem samochodu na wesele, to dobra opcja.