Angielski – najlepszy prezent na każdą okazję!
1 marca, 2018
Nie samymi życzeniami żyje człowiek, czyli pomysły na ciekawe upominki!
18 marca, 2018

Alkohol na wesele – jak zadbać o to, by gościom weselnym nie zaschło w gardle?

alkohol-na-wesele

Organizacja wesela nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Niedopracowany detal może okazać się wizerunkową katastrofą, a im więcej gości tym więcej szczegółów do dopracowania. Jednym z najbardziej podstawowych jest oczywiście alkohol. W przypadku wesela nie jest niczym zdrożnym świętować wraz z rodziną i przyjaciółmi przy kieliszku. Trzeba się do tego przygotować umiejętnie – można wówczas zaoszczędzić nie tylko nerwów, ale i trochę grosza.

Co stawiać, a czego unikać na weselnych stołach?

Chociaż trendy zachodnie całkiem mocno widać już na naszych rodzimych przyjęciach, odradzamy nowatorstwo. W przypadku alkoholu kierujmy się ku temu, co sprawdzone i powszechnie lubiane. Czysta wódka w zgrabnej butelce dobrze prezentuje się na stole, jest akceptowana przez większość gości i jest powszechnie dostępna w hurtowniach z alkoholem. Czystą wódkę można pijać nie tylko w kieliszkach, lecz także w formie kolorowych drinków.

Stanowczo odradzamy serwowanie gościom piwa lub wina jako głównego alkoholu. Potraktujmy to raczej jako dodatek dla bardziej wybrednych smakoszy. Warto zrobić rozpoznanie wśród gości – zakupienie zbyt dużej ilości dodatkowych alkoholi w hurtowni (takich jak vermouth, whiskey, rum czy wino musujące) może sprawić, że zostaniemy z kosztownymi butelkami na kolejne miesiące.

Nie radzimy także oszczędzać na czystej wódce. Zakup alkoholu z niepewnego źródła lub marki z dolnej półki może skutkować tym, że goście się zwyczajnie pochorują i nasze wesele nie będzie wspominane przyjemnie. Czysta wódka jako podstawowy alkohol na weselu musi być podawana schłodzona do temperatury kilku stopni. Ciepła wódka źle smakuje i szybko upije gości – jest to detal to który musimy zadbać. Jeśli wódka zbyt szybko grzeje się na stole – wstawmy ją w ozdobne wiaderko z lodem i problem rozwiąże się sam!

Jak kupować alkohol na wesele?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta – kupować trzeba z głową! Jeśli mamy ograniczone zaufanie do sprawdzonych w Internecie porad, popytajmy znajomych. Z reguły szacuje się półlitrową butelkę czystej wódki na parę gości. Z alkoholami o mniejszej zawartości procentowej alkoholu trzeba liczyć w odniesieniu do konkretnych osób, ale z lekką górką (tyczy się to wódki smakowej, wina i innych niszowych alkoholi).

Mimo, że dostępność alkoholu jest spora, kupowanie w okolicznym sklepie monopolowym może nie być najbardziej ekonomiczne. Jeśli znamy właściciela możemy oczywiście negocjować cenę zakupu większej ilości, lecz zakładając sporą marże na butelce czystej wódki, alkohol na wesele lepiej jest kupować w hurtowniach (Nawet tych internetowych – https://alkohol-online.pl). Spotkają nas tam atrakcyjne rabaty, a niektóre hurtownie z alkoholem dają opcję zwrotu zakupionej nadwyżki, jeśli nie wykorzysta jej się na przyjęciu weselnym.

Czasem warto zrobić rozpoznanie w lokalnych sieciach marketów. Istnieje przecież szansa, że akurat w okresie kupowania alkoholu na wesele pojawi się jakaś atrakcyjna promocja. Do takich alkoholi jak czysta wódka często w gratisie dodawane są soki lub markowe napoje – przy zakupie wódki na wesele mamy więc załatwiony także zakup innych, stosunkowo drogich napitków.