10 pomysłów na prezent na dzień matki
10 pomysłów na prezent na dzień matki
26 kwietnia, 2022
Bezpieczny fotelik dla dziecka, czyli jaki?
Prezent dla rodziców noworodka, czyli jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka?
23 maja, 2022

Inspiracje i pomysły na pamiątki z okazji I Komunii Świętej

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego wierzącego człowieka jest Pierwsza Komunia Święta. Od tego momentu rozpoczyna się pełne uczestnictwo w Eucharystii. Zgodnie z polskim zwyczajem dzieci, które po raz pierwszy przystępują do Komunii Świętej, obdarowywane są różnymi podarunkami. Pomysłów na pierwszokomunijny prezent jest wiele.

Warto jednak postawić na taki, który po latach będzie doskonałą pamiątką. Świetnym wyborem są pamiątki komunijne ze srebra. Ich wybór jest tak duży, że bez trudu uda się znaleźć podarunek odpowiedni dla danego dziecka i wpisujący się w możliwości finansowe osoby obdarowującej.

Czy ramki na zdjęcia komunijne to dobry wybór?

Jeśli chodzi o pamiątki komunijne ze srebra, to bardzo dobrym pomysłem są ramki na zdjęcia komunijne. Ich powierzchnia pokrywana jest cienką warstwą srebra bardzo dobrej próby, a także specjalnego lakieru, który chroni przed śniedzeniem. W ramce można umieścić dowolnie wybrane komunijne zdjęcie. Specjalna odchylana stopka pozwala na jej ustawienie na komodzie czy półce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją również powiesić. Zdjęcie chronione będzie przed zniszczeniem, a ramka przez całe życie przypominać będzie osobę, która ją podarowała. To naprawdę bardzo dobry prezent.

Czy obrazki srebrne to dobre pamiątki komunijne ze srebra?

Pamiątki komunijne ze srebra to także srebrne obrazki. Przedstawiają one postaci świętych, często w ofercie znaleźć można te z Aniołem Stróżem. Decydując się na te ostatnie, wyraża się troskę o dziecko i chęć otoczenia go opieką. Wybierać można między obrazkami o różnej wielkości, a także w różnym kształcie. Obrazki srebrne – podobnie jak wcześniej opisane ramki na zdjęcia komunijne – pokryte są srebrem dobrej jakości, a także środkami ochronnymi, które sprawiają, że długo zachowują one swój bardzo dobry wygląd.

Czy warto podarować dziecku pamiątki komunijne z grawerem?

Decydując się na takie pamiątki komunijne, jak srebrne obrazki czy ramki na zdjęcia, warto pamiętać, że można na nich wykonać grawer bądź dołączyć specjalną tabliczkę z życzeniami. To prosty sposób na to, aby spersonalizować prezent, nadając mu jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. Grawer jest zawsze wykonywany odpowiednio dobraną metodą, co sprawia, że napis prezentuje się świetnie. Decydując się na taką opcję, można być pewnym, że obdarowane dziecko nawet po latach – kiedy będzie już dorosłą i samodzielną osobą – doskonale będzie pamiętać, od kogo otrzymało dany podarunek.

Czy pamiątki komunijne ze srebra są drogie?

Wiele osób szukających pierwszokomunijnego podarunku obawia się, że prezenty ze srebra są bardzo drogie. Tymczasem okazuje się, że wiele z nich – w tym pamiątki komunijne z grawerem – dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Co ważne, wybierać można spośród pamiątek różnej wielkości, a więc także w różnej cenie. Tym samym każdy może znaleźć podarunek odpowiedni zarówno dla dziecka, jak i własnej kieszeni.