co-na-dzien-kobiet-10-pomyslow
Co na Dzień Kobiet? – 10 pomysłów na prezent dla żony, mamy czy córki
2 marca, 2021
Wyjątkowe prezenty dla przyszłej mamy
29 marca, 2021

Jakie kwiaty na uroczystości weselne?

bukiety-slubne

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych momentów, które zostają w pamięci do końca życia. Choć przygotowanie tych uroczystości jest niezwykle angażujące i niekiedy stresujące, to warto poświęcić im każdą wolną chwilę. Oprócz sukni ślubnej, garnituru, sali, posiłków, muzyki i wielu innych spraw, niezwykle istotne są również kwiaty. Coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalnych firm, oferujących przepiękne bukiety ślubne. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko zaoszczędzony czas, ale także możliwość indywidualnego dopasowania roślin.

Jak wybrać bukiet ślubny?

Choć wszystkie kwiaty wyglądają pięknie, to przygotowanie bukietu na uroczystości weselne wymaga dużego doświadczenia. Nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt kontrastowy. Musi tworzyć spójną całość z kreacją Pani Młodej.

  • Najczęściej bukiety ślubne nie są większe niż 30 cm i swoim kształtem przypominają półkulę. To klasyczne rozwiązanie, które idealnie pasuje do większości sukni ślubnych. Dużą popularnością cieszą się róże i lilie, które pięknie prezentują się zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości.
  • Bukiety ślubne z kwiatów polnych zyskują coraz większą popularność, szczególnie wśród miłośników natury. Do stworzenia takich egzemplarzy wykorzystuje się kwiaty sezonowe, które nawiązują swoim wyglądem do stylu boho.
  • Z kolei wersje charakteryzujące się nieregularnym kształtem, to ciekawa propozycja dla kobiet ceniących oryginalność.

Nie bez znaczenia jest również kolor bukietu, który powinien być dopasowany do urody Panny Młodej. Blondynki o jasnej karnacji zdecydowanie powinny wybierać pastelowe kolory, z kolei brunetki ze śniadą cerą mogą pokusić się o wyraziste odcienie.

Jak przystroić salę weselną?

Kwiaty są niezwykle ważnym elementem wystroju każdej sali weselnej. Sprawiają, że miejsce nabiera szczególnego charakteru. Zlecenie tej czynności profesjonalistom sprawia, że możemy indywidualnie dopasować wystrój sali, zarówno pod kątem liczby gości, jak i koloru kwiatów. Dodatkowym akcentem może być delikatne przystrojenie auta, którym Państwo Młodzi będę jechać z kościoła do sali weselnej.

Warto pamiętać, że dostępność niektórych gatunków kwiatów jest ograniczona. Znając datę ślubu, należy sprawdzić czy w danym okresie wybrane rośliny będą powszechnie dostępne.
Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, pomogą również zmienić całą aranżację, oczywiście według ścisłych wytycznych Państwa Młodych.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Flori-Studio Anna Piosik z Poznania.