prezent-na-dzien-dziecka
Prezent na Dzień Dziecka
25 maja, 2016
Prezent dla chłopaka
15 września, 2016

Prezent dla Taty

Dzień Ojca to święto, które obchodzimy 23 czerwca. Jest tradycją słabo kultywowaną i nie do końca rozpowszechnioną w naszej kulturze. Ustanowienie Dnia Ojca było odpowiedzią na Dzień Matki, ale przede wszystkim oznaką szacunku dla płci męskiej i uznania, na jakie zasługuje rodzic wychowujący swoje dzieci.

Wbrew obiegowym opiniom, wielu ojców lubi spędzać cały dzień ze swoimi pociechami. Jak twierdzą niektórzy psychologowie, dzieci które dużo czasu spędzają ze swoim tatą są bardziej towarzyskie i odważne. Podobno dzięki wspólnym zabawom, zawierającym więcej elementów aktywności fizycznej, taki kilkulatek będzie się lepiej rozwijał. Z kolei ojciec, który bierze czynny udział w procesie wychowywania maluchów również  rozwija się emocjonalnie.

Na szczęście dzisiejsi tatusiowie bez problemu potrafią dorównać matkom, nawet jeśli chodzi o opiekę nad maluchem od pierwszych dni jego życia. Jedyne czego nie potrafią to karmienie piersią.

Pomysły na prezent na Dzień Ojca

Dość standardowy prezent to zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych  najnowszej generacji, w którym z pewnością powinien znaleźć się żel do mycia twarzy, dzięki któremu łatwiej usuwa się zarost ze skóry. W takim zestawie obowiązkowo  powinien znajdować się także żel do golenia oraz woda  lub krem po goleniu, które ukoją skórę i zadbają o jej przyjemny zapach. Kosmetyki są najpopularniejszym prezentem, jaki otrzymują mężczyźni na różne okazje.

Dobrym pomysłem może być oryginalny kufel do piwa, jeżeli tato lubi czasem posiedzieć przy piwku. Jeśli dodatkowo jest fanem grilowania w ogrodzie, można wybrać jakiś gadżet związany z takim hobby.

Niezwykle popularne są też koszulki męskie z zabawnymi nadrukami. Jeśli pomyślimy o Dniu Ojca odpowiednio wcześniej można zamówić taki T-shirt z dowolnym nadrukiem, lub nawet nadrukiem ulubionego zdjęcia. Jako prezenty odzieżowe nigdy z mody nie wychodzą krawaty, te mniej i bardziej oficjalne.

Prezent na Dzień Ojca można dobrać kierując się hobby i zainteresowaniami swojego taty. W końcu powinniśmy być jednymi z najbardziej zorientowanych w tym temacie osób. Jeżeli tato jest zapalonym wędkarzem, bez większych problemów znajdziemy coś ciekawego w sklepie z akcesoriami wędkarskimi. Jeżeli jego pasją są drzewka Bonsai, kupmy oryginalną donicę. Dobrym prezentem dla fana motoryzacji może być prenumerata czasopisma o takiej tematyce. Jeśli lubi czytać o ciekawych zakątkach na świecie, zaprenumerujmy mu czasopismo o podróżach.

Dla ojców kierowców z pewnością dobierzemy coś w dziale z akcesoriami samochodowymi. Pomysłem na dowcipny prezent może być chociażby alkomat.

Co jeszcze może ucieszyć tatę w dniu ojca? Wszystko zależy od fantazji obdarowującego. Płyta CD z najnowszym filmem akcji, dodatkowe kanały kablówki ze sportem, a może kubańskie cygaro?

Doceniajmy ojców!

Głównym czynnikiem ograniczającym współcześnie kontakty ojca z dzieckiem jest praca zawodowa. Zwykle to mężczyźni koncentrują się bardziej na materialnym zapewnieniu bytu rodzinie, co jest przecież nie mniej ważne niż inne aspekty rodzicielstwa. Dlatego warto uczcić Dzień Ojca i podarować mu chociażby drobiazg świadczący o naszej wdzięczności.