Prezent na okazję lub bez okazji
24 czerwca, 2019
Gry komputerowe idealne na prezent
22 lipca, 2019

Zasłony na prezent – co warto wiedzieć?

Zasady wyboru zasłon na prezent niemal nie różnią się od kryteriów, jakie stawiane są podczas kupowania ich dla siebie. Istotne jest przede wszystkim to, czy są one niezbędne we wnętrzu mieszkania osoby obdarowywanej oraz oczywiście, w jakim stylu wspomniane wnętrze jest urządzone – jaką ma kolorystkę oraz jaki rodzaj tkaniny stworzyłby z nim spójną kompozycję.

Funkcjonalność zasłon

Dobrze dobrane zasłony mogą pełnić więcej niż jedną funkcję:

  • dekoracyjną – tkaniny takich zasłon mogą być cienkie, zwiewne, lekkie, mieć jasny kolor;
  • chroniącą przed promieniami słońca – najlepiej sprawdzą się tkaniny grube i ciemne;
  • zapewniającą intymność – kolor nie ma większego znaczenia, podobnie jak materiał.

Nawet jasne tkaniny osłonią wnętrze przed wzrokiem obcych. Kupując więc zasłony na prezent warto dowiedzieć się, czego oczekuje osoba obdarowywana, by podarunek wpasował się nie tylko w jej gust, ale również potrzeby.

Aranżacja wnętrza

Zasłony należą do tekstyliów, które mają istotny wpływ na wystrój wnętrza, dlatego by nie ingerować zbytnio w styl, w jakim zostało urządzone, warto dowiedzieć się nieco więcej o nim i zasadach, jakimi się kieruje.

  • Minimalizm – tkaniny gładkie, najlepiej białe.
  • Shabby chic – wszelkie kwieciste wzory i ozdobne druki na materiałach o lekkich motywach w pastelowych kolorach
  • Skandynawski – geometryczne, czarno-białe wzory
  • Glamour – błyszczące materiały o bardzo dekoracyjnych wzorach.

Zasłony do pokoju dziecięcego z drukiem na materiałach

Wybór zasłon do pokoju dziecięcego rządzi się zupełnie innymi prawami. W tym przypadku konieczne jest przede wszystkim spełnienie preferencji właściciela pomieszczenia, a dopiero później zwrócenie uwagi na spójność kompozycji. Wśród zasłon dla dzieci znajdą się zarówno modele uniwersalne, stanowiące tło dla pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, jak i kolorowe, przedstawiające ulubioną postać z bajki czy superbohatera z komiksów. Konieczne jest więc trafienie w gust dziecka i wybranie takiego druku, który zapewni mu mnóstwo radości i satysfakcji.