TOP5 pomysłów na prezent walentynkowy dla ukochanej
1 lutego, 2020
Disco polo – znak czasów?
18 lutego, 2020

Jak wybrać odpowiedni wózek spacerowy?

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego to bardzo ważne wyzwanie, które stoi przed każdym z rodziców. Odpowiedni model dba o komfort zarówno dziecka, jak i rodzica.

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego to bardzo ważne wyzwanie, które stoi przed każdym z rodziców. Odpowiedni model dba o komfort zarówno dziecka, jak i rodzica. Jak dobrać odpowiednią wielkość oraz rodzaj? Kiedy zamienić wózek na inny i dlaczego? Przeczytaj i sprawdź.

Należy brać pod uwagę wagę wózka

Wózek spacerowy, inaczej niż głęboki powinien być lekki. Będzie używany bardzo często więc musi być komfortowy w prowadzeniu dla mamy czy taty. Ciężko będzie wnosić spacerówkę, która sporo waży codziennie z zakupami po schodach.

Rozmiar wózka po złożeniu

Dlaczego jest istotny? Z tego samego powodu, z którego ważna jest waga – aby móc komfortowo z niego korzystać. Spacer nie zawsze będzie się zaczynał od domu. W ciepłe wiosenne czy letnie dni będziecie chcieli zabrać pociechę do parku, do dziadków na wieś czy na wycieczkę za miasto. Właśnie wtedy rozmiar wózka po złożeniu będzie ważny, aby móc go bez problemów transportować.

Wymiary siedziska wózka

Wózki spacerowe powinny być wyprofilowane oraz głębokie i szerokie na tyle, aby móc zagwarantować dziecku komfort podczas podróżowania. Bez względu na jego ubiór, dziecko powinno czuć się w wózku dobrze i swobodnie. Głębokość siedziska powinna być ustawiona na 20 do 25 cm, to mniej więcej optymalne wartości.

Buda w spacerówkach

Wózki spacerowe powinny chronić dzieci przed warunkami atmosferycznymi, dlatego buda powinna być spora. Im większa tym lepiej. Wysokość, na której się znajduje jest również ważna. Powinna być wysoko, ponieważ dziecko rośnie i im jest większe będzie odczuwało dyskomfort jeśli będzie ona zbyt nisko. Dobrym rozwiązaniem jest również wyposażenie budy w ochronę UV.

Podparcie dla stóp

Obecność tego elementu jest ważna, aby dziecko przyjmowało wygodną pozycję. Również umieszczenie podparcia jest istotne, ponieważ jeśli będzie ono zbyt blisko siedziska, to nogi dziecka przyjmą nienaturalną pozycję.

Sposób składania wózka

Jeśli dużo poruszamy się samochodem, warto wziąć to pod uwagę. Spacerówka powinna się składać szybko i wygodnie, a najlepiej gdyby nie zajmowała dużo miejsca. Wózki spacerowe posiadają zaletę, że można je złożyć jedną ręką.

Rodzaj kół

To, jakie koła wybierzemy do wózka, zależeć będzie od miejsc, w których najczęściej będziemy go użytkować. Są koła pompowane, piankowe, pojedyncze, podwójne, łatwy skręt oraz koła z łożyskami.

Amortyzatory

Wiążą się z pracą kół. Ich zadaniem jest zapewnienie stabilności dla wózka. Nie mogą być zbyt twarde, ani nazbyt miękkie. Ważne jednak, aby były, ponieważ wózki bez amortyzatorów są dla dziecka niewygodne.